Tuplamunat oikeastaan, mutta en häveliäisyyttäni kehdannut otsikossa mainita =) Kun kerran moni muukin on koristellut pääsiäismunia, niin olihan heitä pakko matkia. Itse asiassa toiselle näistä on ihan käyttöäkin, kun pian on taas ex-työkavereiden tapaaminen ja tuliaisia siis tarvitsen.
Jenni: Pohjalla ruskeaa askartelumaalia, sitten krakleerauslakkaa ja päällä luonnonvalkoista maalia. Lakka tekee tuon halkeilun. Maalit ja lakan olen ostanut naapurikaupungin askartelukaupasta, mutta nettikaupoistakin niitä saa.
Kyllä on komeita munia Sari pöytään pistänyt. Ihan suotta sä olit niin häveliäs, että et kehdannut otsikoida... mitä sitä nyt kaunistelemaan ;) Upeita ne on.
10 kommenttia:
Ihania munia, suloisen hempeät! Mitä maalia olet tuossa käyttänyt, kun noin kauniisti lohkeilee?
Jenni: Pohjalla ruskeaa askartelumaalia, sitten krakleerauslakkaa ja päällä luonnonvalkoista maalia. Lakka tekee tuon halkeilun. Maalit ja lakan olen ostanut naapurikaupungin askartelukaupasta, mutta nettikaupoistakin niitä saa.
Wau -ovatpa nämä kauniita--hieno on tuo pinta.minä en käyttänyt maalia lakan päällä--pitäisi kokeilla--
Kyllä on komeita munia Sari pöytään pistänyt.
Ihan suotta sä olit niin häveliäs, että et kehdannut otsikoida... mitä sitä nyt kaunistelemaan ;)
Upeita ne on.
Uskomattoman kauniit tekeleet, tykkään kympillä:)
Waude. Nämä ovat kyllä tosi kauniit. Upea pinta ja kauniit koristeet. Tykkään!
Kauniit munat :)
Ihanat kukkarykelmät ja kivan näköinen kun on värikästä pitsiä :)
Upeat munat olet koristellut :)
huiman kauniit munat!!! WAUDE!!! =)
Kauniita. Todella mukavaa, että löysin sivusi ja voin seurata askartelujasi jatkossa.
Lähetä kommentti